در این قسمت قصد آموزش بستن یا قفل کردن بوتلودر دستگاه یا به عبارتی همان گوشی های اندرویدی برند نوکیا را داریم .

نکات مهمی که قبل از قفل کردن بوتلودر گوشی های نوکیا باید حتما به آنها توجه نمایید :

در دستگاه های اندرویدی برند نوکیا ، بستن قفل بوتلودر در حالت های نرم افزاری UnOfficial به هیچ عنوان توصیه نمیگردد . اگر در پارتیشن ها و به طور کلی در اپلیکیشن های روت دستگاه به هر نحوی تغییری ایجاد نموده اید ، قبل از قفل کردن بوتلودر اقدام به برگرداندن تغییرات به حالت استیبل کارخانه نمایید .
حتی اگر در حال استفاده از نسخه های بتا و آزمایشی رسمی نیز می باشید ، قبل از قفل کردن بوتلودر اقدام به فلش و نصب یک نسخه پایدار و استیبل از سیستم عامل دستگاه خود نمایید .
ویا اگر قبلا اقدام به روت کردن دستگاه خود نموده اید ، قبل از قفل کردن بوتلودر ، یک نسخه رسمی و پایدار از سیستم عامل دستگاه را نصب نموده و سپس اقدام به قفل کردن مجدد بوتلودر نمایید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که پس از قفل کردن بوتلودر ، تمامی حافظه اطلاعات کاربر از روی دستگاه حذف خواهد شد و دستگاه به حالت پیش فرض کارخانه بر خواهد گشت . ( بازگشت به تنظیمات کارخانه یا Factory Reset )
قبل از هرگونه فعالیت و تغییر ، از اطلاعات کاربری خود نسخه بکاپ تهیه نمایید .
و در آخر با وجود سهولت مراحل انجام کار ، اگر تجربه کافی در ضمینه نرم افزار های اندرویدی را ندارید ، حتما به یک متخصص در این ضمینه مراجعه نمایید تا در صورت خطا و یا هرگونه آسیب نرم های افزاری متحمل ضرر های مالی زیاد نگردید .

محتوا و دستورالعمل های این آموزش در گوشی های زیر و سایر گوشی های مشابه قابل استفاده می باشد .

Nokia 1, Nokia 1 Plus, Nokia 2, Nokia 2.1, Nokia 2.2, Nokia 2.3, Nokia 3, Nokia 3.1, Nokia 3.1 Plus, Nokia 3.1 Plus C, Nokia 4.2, Nokia 5, Nokia 5.1, Nokia 5.1 Plus, Nokia Nokia 6, Nokia 6.1, Nokia X6 (Nokia 6.1 plus), Nokia 6.2, Nokia 7, Nokia 7 Plus, Nokia 7.1, Nokia 7.2, Nokia 8, Nokia 8 Sirocco, Nokia 8.1, Nokia 9 PureView, Nokia X71, Nokia 6.2, Nokia 7.2

آموزش و مراحل قفل کردن بوتلودر

1 . گوشی را به حالت دانلود ( Download Mode یا همان Fastboot ) ببرید .

2 . از طریق پورت USB ( کابل شارژ و هر نوع کابل USB که این قابلیت را دارد ) ، گوشی را به کامپیوتر متصل نمایید .

3 . نرم افزار Minimal ADB and Fastboot Tool ضمیمه این آموزش را دانلود کنید و از حالت فشرده خارج کرده ، فایل Start.exe را ( با دسترسی Administrator ) باز کرده و دستور زیر را برای اطمینان از اتصال گوشی به کامپیوتر وارد نمایید :

fastboot devices

4 . در خروجی دستور فوق ، اگر گوشی به کامپیوتر متصل و درایور های لازم به صورت صحیح نصب باشد ، دستگاه به صورت آنلاین لیست شده و می توانید ادامه مراحل را طی نمایید . در صورت عدم مشاهده گوشی در حالت Fastboot در لیست نمایش داده شده ، از بودن گوشی در حالت دانلود ( یا همان Fastboot ) ، اتصال صحیح کابل ، سالم بودن پورت درگاه USB ، نصب بودن صحیح درایور ها و … مطمین شوید .

5 . دستور زیر را برای بسته شدن مجدد قفل بوتلودر وارد نمایید :

fastboot flashing lock

اگر دستور فوق نتیجه ای حاصل نکرد ، دستور زیر را وارد نمایید :

fastboot oem lock-go

6 . اگر بر روی صفحه گوشی ، سوالی مبنی بر تایید قفل کردن بوتلودر نمایش داده شد ، آن را تایید نمایید . پس از تایید ، گوشی به تنظیمات کارخانه باز خواهد گشت و تمامی اطلاعات کاربری شما حذف خواهند شد .

7 . اگر در قبل گوشی را به صورت critical آنلاک کرده اید ، مجددا گوشی را به حالت دانلود ( Download Mode یا همان Fastboot ) ببرید و دستور زیر را وارد نمایید:

fastboot flashing lock_critical

در صورت مشاهده سوال مبنی بر تایید دستور قفل کردن بر روی صفحه گوشی ، آن را تایید نمایید . پس از تایید ، گوشی مجددا به تنظیمات کارخانه باز خواهد گشت و تمامی اطلاعات کاربری حذف خواهند شد .

8 . قفل بوتلودر گوشی نوکیا شما با موفقیت بسته شده است .

فایل و درایور های مورد نیاز برای قفل کردن بوتلودر گوش های نوکیا
عنواننسخهنوع فایلسیستم عامل مورد نیازتعداد دانلودحجم فایللینک دانلود رایگان
Minimal ADB and Fastboot Toolv1.4.3پرتابلمایکروسافت ویندوز - Microsoft Windows84 بار1.13 مگابایتدانلود
Nokia USB DriverAll Available Versionsدرایور نصبیمایکروسافت ویندوز - Microsoft Windows806 بار64.41 مگابایتدانلود
بازگشت به بالا